Superbieg.pl

Page 1 of 11  > >>

May 5, 2015

III Półmaraton Jeleniogórski na 3 maja.

Od 1 do 3 maja w Jeleniej Górze odbywały się imprezy biegowe, rekonstrukcje historyczne i występy artystów.

Wszystko to w ramach organizowanej przez miasto akcji biało-czerwony weekend. 

Apr 28, 2015

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją
"III Półmaratonu Jeleniogórskiego" i "Jeleniogórskiej Dziesiątki" w dniu 3 maja 2015 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta Jelenia Góra.

 

 

Apr 28, 2015

Zabiegani.com.pl dołączył do grona oficjalnych partnerów "III Półmaratonu Jeleniogórskiego"

Dla wszystkich startujących nasz nowy partner przygotował specjalne bony rabatowe, które będziemy wydawać razem z numerami startowymi w biurze zawodów w dniu 2 maja w godz. 16.00 - 20.00 oraz w dniu startu, 3 maja w godz. 7.00 - 9.30. 

Przypominamy, ze biuro zawodów zlokalizowane będzie na Stadionie Miejskim przy ul. Złotniczej 12.

 

Page 1 of 11  > >>

Jesteś w:: super bieg >> news

III Półmaraton Jeleniogórski na 3 maja.

Od 1 do 3 maja w Jeleniej Górze odbywały się imprezy biegowe, rekonstrukcje historyczne i występy artystów. Wszystko to w ramach organizowanej przez miasto akcji biało-czerwony weekend.
 
Komandosi na starcie.
Już po raz trzeci w historii Jeleniej Góry odbył się bieg uliczny na dystansie półmaratonu oraz dziesięciu kilometrów. W dniu Święta Konstytucji na starcie obu biegów zorganizowanym w centrum miasta na Placu Ratuszowym stanęło ponad 1150 uczestników z kraju i zagranicy. Punktualnie o godz. 10.00 prezydent miasta Marcin Zawiła uroczyście przywitał uczestników i dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.  Salwę sygnalizującą start biegu oddała sekcja komandosów brytyjskich - rekonstruktorów z czasów II Wojny Światowej (Rajd Arado 2015). Gdy zgromadzeni kibice wypuścili  do nieba kilkaset biało - czerwonych baloników, peleton biegaczy ruszył na ulicę Jeleniej Góry. Od początku biegu wysforowała się czołówka biegaczy prowadzona przez dwóch Kenijczyków - Moses Masai Komon i Silas Kiprono Too, którym na pierwszych kilometrach towarzyszył reprezentant Szklarskiej Poręby Andrzej Witek. Wśród pań mocne tempo od startu narzuciły Stellah Jepngetich BARSOSIO oraz Agnes CHEBET - również reprezentantki Kenii. Trasa III Półmaratonu Jeleniogórskiego nie należy do płaskich, za to odwdzięcza się zawodnikom pięknymi widokami na pasmo Karkonoszy z dominującą w oddali Śnieżką.  Na trasie biegu licznie zgromadzeni kibice dopingowali uczestników półmaratonu oraz tych, którzy tego dnia wybrali dystans 10 kilometrów. Meta obu dystansów zlokalizowana była na Stadionie Miejskim, a ostatnie metry zawodnicy pokonywali po tartanowej bieżni stadionu. Zwycięzcą III Półmaratonu Jeleniogórskiego został Silas Kiprono Too z czasem 1:12:17" wyprzedzając na mecie o trzy sekundy swojego kolegę Mosesa Masai Komon. Trzeci ze stratą blisko dwóch minut na mecie zameldował się Andrzej Witek. Wśród Pań z czasem 1:24:03" wygrała Stellah Jepngetich BARSOSIO wyprzedzając o 24 sekundy swoją krajankę Agnes Chebet. Trzecia tego dnia Anna Ficner straciła równo minutę do drugiej  na mecie Kenijki.
 
Na dystansie 10 kilometrów  wśród pań tryumfowały:
1. Aneta Khyrova z czasem 41:10" - Dwor, Czechy
2. Paulina Janik z czasem 42:26" - Jelenia Góra
3. Sabina Rzymek - 43:35" - Wierzchosławice
 
Pierwsza trójka wśród panów - dystans 10km:
1. Jakub Kulesza - 34:48" - Jelenia Góra
2. Piotr Skowron - 36:46" - Sobieszów
3. Artur Gułaj - 37:40" -  Legnica
 
Do zobaczenia za rok.
Już dzisiaj organizatorzy biegu oraz miasto Jelenia Góra zapraszają za rok, na kolejną majówkę i obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Wspaniała atmosfera, ciekawe wydarzenia towarzyszące i mnóstwo atrakcji, przyciągają rok rocznie rzesze odwiedzających Jelenią Górę sportowców i turystów. 
 
 

Wracaj

 

MEDIA :

 

                                        
         
       
 

 

MEDIA :

 

                                        
         
       
 

 

PARTNERZY WYDARZENIA :

 
                                                                       
      
 

 

SPONSORZY :

 
                     
         
     
   
 
 
Projekt i wykonanie KMEDIA Strony internetowe